Na této stránce naleznete výběr článků, které v souvislosti s úspěchy našeho projektu publikovala média. V článku týdeníku Respekt se dočtete, jaké úspěchy sklízí projekt Housing First v Brně a v Seznam Zprávách o ambiciózním brněnském plánu ukončit bezdomovectví rodin s dětmi. Pražský deník reportuje o Praze 7, kde již rodiny nežijí na ubytovnách. A iDnes.cz přibližuje proces mapování počtu lidí žijících v bezdomovectví během registračního týdne v Liberci.

Díky projektu brněnského magistrátu s názvem Housing First byt už spolu s Tomášem dostalo pětadvacet bezdomovců, letos by jich mělo být celkem pětašedesát.

Projekt je postaven na myšlence, že lidem, jimž se hroutí půda pod nohama, je třeba dát nejdřív slušné bydlení.

Respekt

7. 4. 2018

Brno hodlá dosáhnout úplného ukončení bezdomovectví rodin s dětmi ve městě. Kontroverzní projekt, v němž tyto rodiny získávají od radnice bydlení, je zatím úspěšný. Město v něm vyčlenilo padesátku bytů pro rodiny bez střechy nad hlavou. Podle vedení města drtivá většina nájemníků bezproblémově platí a zadlužení je minimální.

Seznam Zprávy

22. 3. 2018

Tři města a jedna pražská čtvrť uzavřely partnerství, které jim má pomoci řešit bezdomovectví na jejich území. Do jara chtějí mít nové sociální byty, přemístit rodiny z ubytoven do běžných bytů či zavést bydlení s podporou sociálních pracovníků.

Blesk.cz

5. 2. 2018

Městská část Praha 7 pomohla rodinám v nouzi. Splnila si svůj cíl a rodinám z ubytoven s trvalým bydlištěm v Praze 7 našla nové bydlení. Šlo o čtyři rodiny, z nichž byly dva případy matek samoživitelek.

Pražský Deník.cz

14. 2. 2018

Dobrovolníci v Liberci sčítají bezdomovce. Jejich počty totiž liberecká radnice zatím jen odhaduje. Teď si slibuje, že získá přesná čísla. Podle analýzy z roku 2015 jich v ulicích města žilo 170, dnes je podle odborníků lidí bez přístřeší kolem tří set.

iDnes.cz

27. 9. 2017

1 / 1

Please reload